Polecamy

Assassin's Creed Odyssey: najnowsza odsłona Lost Tales of...

Pociągi pojawiające się w grach wideo.

World of Warcraft

World of Warcraft The Burning Crusade Classic - Alchemia

Gracze posiadający Alchemię mogą tworzyć wiele ważnych przedmiotów konsumpcyjnych w TBC. Co więcej, Alchemicy mogą transmutować przedmioty. Bez tych transmutacji, wiele innych profesji nie mogłoby tworzyć swoich najlepszych przedmiotów. Ten poradnik wyjaśni Ci jak działa Alchemia w TBC Classic, pokaże Ci wszystkie przepisy na Alchemię i gdzie je zdobyć.

Wprowadzenie

Alchemia jest bardzo użyteczną profesją w TBC Classic, gdyż dzięki niej możesz tworzyć potężne Mikstury, Eliksiry, Flaszki oraz przeprowadzać Transmutacje, by tworzyć odczynniki dla innych profesji. Ponieważ Alchemia nie jest uważana za najlepszą profesję w PvE, zaleca się naukę tej profesji na altach. Nie jest to jednak obowiązkowe i jeśli chcesz mieć ją na swojej głównej postaci, nadal możesz się jej nauczyć. Materiały eksploatacyjne tworzone przez Alchemię są uważane za bardzo ważne dla każdego rodzaju konkurencyjnej zawartości PvE lub PvP.

Możesz również odkryć, że Alchemia może być używana jako uzupełnienie Twojej produkcji złota w TBC Classic. Więcej informacji na ten temat oraz na temat innych metod związanych z alternatywnymi profesjami znajdziesz w naszym osobnym przewodniku na ten temat:

1. Mikstury

Mikstury, takie jak Super Mana Potion Icon Super Mana Potion lub Haste Potion Icon Haste Potion, natychmiastowo dają Ci różne korzyści, a ich efekty mogą utrzymywać się przez krótki czas. Użycie mikstury wyzwala jednak 2-minutowy czas odnowienia. Mikstury wymagają zazwyczaj najmniejszej ilości materiałów do wytworzenia. Tworzenie Mikstur Ochrony, takich jak Ikona Mikstury Ochrony Głównego Cienia, może doprowadzić do odkrycia przepisu na kociołek, taki jak Ikona Kociołka Ochrony Głównego Cienia. Kociołek stworzony przez Alchemika posiada 25 ładunków Mikstury Głównej Ochrony i może być używany przez każdego w partii lub grupie rajdowej z Alchemikiem.

2. Eliksiry

Eliksiry, takie jak Eliksir Uzdrawiającej Mocy (Icon Elixir of Healing Power) lub Eliksir Adepta (Icon Adept's Elixir), dają Ci zazwyczaj użyteczne 1-godzinne wzmocnienie, zwiększające statystyki korzystne dla Twojej klasy. Eliksiry wymagają zazwyczaj niewielkiej lub umiarkowanej ilości materiałów do stworzenia. Ponieważ eliksiry były bardzo potężne i niektóre z ich efektów mogły się łączyć z innymi przedmiotami konsumpcyjnymi Alchemii, w TBC klasyczne eliksiry zostały zmienione na eliksiry bojowe i eliksiry strażników. Możesz być pod wpływem jednego eliksiru z każdego rodzaju na raz. Ich efekty są jednak usuwane po śmierci.

World of Warcraft Classic

3. Flaszki

Kolby, takie jak Kolba Czystej Śmierci Icon Flask of Pure Death, wymagają do stworzenia Laboratorium Alchemicznego. Laboratorium to można znaleźć obok Lorokeem na współrzędnych (46,21) w Shattrath. Jeśli nie posiadasz addonu do wyszukiwania współrzędnych, MapCoordsTBC autorstwa JimBim89 pomoże Ci w tym. Kolby, z wyjątkiem Kolby Petyfikacji Ikony Kolby Petyfikacji, zapewniają 2-godzinne wzmocnienie, które utrzymuje się do śmierci. Użycie kolby nie wywołuje 2-minutowego czasu odnowienia. Jednakże, kolby wymagają najwięcej materiałów ze wszystkich towarów konsumpcyjnych Alchemii do stworzenia i powinny być używane ostrożnie! Dodatkowo, kolby liczą się zarówno jako eliksir bojowy, jak i eliksir strażniczy, więc nie możesz korzystać z żadnych eliksirów, będąc pod wpływem kolby.

4. Transmuty

Transmuty, takie jak Skyfire Diamond Icon Skyfire Diamond i Primal Might Icon Primal Might są bardzo poszukiwane przez graczy z innymi profesjami. Transmutowane przedmioty są używane w wielu rzemiosłach, takich jak Dragonmaw Icon Dragonmaw, Spellstrike Hood Icon Spellstrike Hood lub Chaotic Skyfire Diamond Icon Chaotic Skyfire Diamond. Transmuty z TBC Classic mają 20-godzinny czas odnowienia, podczas gdy transmuty z Vanilli nie mają tego czasu.

Większość rzemiosł Alchemii w TBC Classic wymaga ziół. Jednakże, niektóre z nich wymagają również klejnotów lub pierwowzorów, takich jak Złoty Draenit Icon Golden Draenite lub Woda Pierwotna Icon Primal Water. Połączenie Alchemii z Zielarstwem, by zbierać własne zioła, Górnictwem, by zbierać klejnoty ze złóż rudy, lub Jubilerstwem, by otrzymywać klejnoty z poszukiwanych rud, może być korzystne.

Nowym dodatkiem do Alchemii, wprowadzonym w TBCC, są trzy specjalizacje:

  • Elixir Master IconElixir Master - ma szansę na produkcję dodatkowych Eliksirów lub Flaszek.
  • Potion Master IconPotion Master - ma szansę na wyprodukowanie dodatkowych Potionów.
  • Transmutation Master IconTransmutation Master - ma szansę na produkcję dodatkowych Transmutów.
  • Jak dokładnie działają te specjalizacje i jak można się ich nauczyć, zostanie omówione w części poradnika poświęconej specjalizacjom.

Więcej o alchemii znajdziesz tutaj: wow classic alchemy recipes

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

World of Warcraft: Mantle of the Fiery Protector...

Zestawy Tier 12 zostały wprowadzone wraz z drugim poziomem rajdów Cataclysm: Firelands. Zestawy...

World of Warcraft - Nowy dodatek: Jakie są...

W sieci pojawiło się naprawdę wiele spekulacji na temat nowego expaca. Najbardziej prężnie...

World of Warcraft - Łowcy demonów i inwazje

Próbowałem obu. Post zawiera spoilery dotyczące łańcucha questów Demon Hunter! Oczywiście...