Co warto przeczytać w 2024 roku?
Rok 2024 zapowiada się niezwykle interesująco pod względem literackim. Na polskim rynku wydawniczym pojawi się wiele wyczekiwanych nowości, zarówno od znanych i cenionych autorów, jak i od debiutantów. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od preferowanego gatunku.
Premiery od polskich autorów
Miłośnicy polskiej literatury z pewnością będą zachwyceni nowymi powieściami Olgi Tokarczuk, Sylwii Chutnik i Jędrzeja Pasierskiego. Tokarczuk zabierze nas w podróż do świata snów i wyobraźni w powieści "Senatorium", Chutnik z kolei poruszy ważne kwestie społeczne w książce "Dziewczyny z Porcelany", a Pasierski zaoferuje nam dawkę humoru i ironii w kryminale "Wredne psy".
Na uwagę zasługują również debiuty książkowe. W 2024 roku ukażą się powieści Joanny Jax "Córka czarownicy" i Michała R. Wiśniewskiego "Gwiazdy nad Krakowem". Obie zapowiadają się jako wciągające historie o miłości, zdradzie i tajemnicach.
Sprawdź także jakie fantasy warto przeczytać w 2024 roku na https://nerdolandia.pl/fantastyka/qrwg/fantasy-w-2024-przeglad-najgoretszych-zapowiedzi-roku.html
Książki zagranicznych autorów
Wśród zagranicznych nowości warto zwrócić uwagę na powieści Paula Lyncha, laureata Nagrody Bookera 2023, Han Kang, zdobywczyni Nagrody Man Booker Prize 2016 i Audrey Magee, nominowanej do Nagrody Bookera 2022. Lynch w książce "Pieśń proroka" porusza temat tyranii, Kang w "Human Acts" opisuje masakrę w Gwangju w Korei Południowej, a Magee w "The Colony" przedstawia historię irlandzkiej rodziny.
Ciekawie zapowiadają się również nowe powieści Haruki Murakami "Uciekający sputnik" i Margaret Atwood "MaddAddam". Murakami snuje opowieść o młodości i poszukiwaniu sensu życia, a Atwood kontynuuje dystopijną wizję świata w kontynuacji "Opowieści podręcznej".
Książki dla dzieci i młodzieży
Na najmłodszych czytelników czekają w 2024 roku liczne nowości, m.in. nowa książka Astrid Lindgren "Pippi Pończoszanka i piraci z Karaibów", a także kontynuacje popularnych serii, takich jak "Dziennik cwaniaka" Jeffa Kinney'ego i "Felix, Net i Nika" Rafała Kosika.
Poradniki i książki edukacyjne
Wśród poradników i książek edukacyjnych warto zwrócić uwagę na pozycje poświęcone rozwojowi osobistemu, zdrowiu i finansom. Na szczególną uwagę zasługują książki "Moc dobrego snu" Michaela Mosleya, "Jedz mniej, żyj dłużej" Valtera Longo i "Finanse osobiste dla każdego" Michała Szafrańskiego.
Podsumowanie
Rok 2024 będzie z pewnością bogaty w interesujące książki. Zapowiedzi wydawnicze są imponujące i każdy znajdzie coś dla siebie. Warto już teraz zacząć planować swoje lektury!
Książki, które warto przeczytać w 2024 roku:
- Olga Tokarczuk - "Senatorium"
- Sylwia Chutnik - "Dziewczyny z Porcelany"
- Jędrzej Pasierski - "Wredne psy"
- Joanna Jax - "Córka czarownicy"
- Michał R. Wiśniewski - "Gwiazdy nad Krakowem"
- Paul Lynch - "Pieśń proroka"
- Han Kang - "Human Acts"
- Audrey Magee - "The Colony"
- Haruki Murakami - "Uciekający sputnik"
- Margaret Atwood - "MaddAddam"
- Astrid Lindgren - "Pippi Pończoszanka i piraci z Karaibów"
- Jeff Kinney - "Dziennik cwaniaka"
- Rafał Kosik - "Felix, Net i Nika"
- Michael Mosley - "Moc dobrego snu"
- Valter Longo - "Jedz mniej, żyj dłużej"
- Michał Szafrański - "Finanse osobiste dla każdego"
I wiele, wiele innych!
Zobacz
Jak poprawnie tłumaczyć rosyjski?
Nie wystarczy dobra znajomość języka. Tłumaczenie języka rosyjskiego wymaga znajomości wielu...
Jak działa grafika komputerowa?
Grafika komputerowa to proces, dzięki któremu powstają obrazy na ekranie. Biorą w nim udział...
Nie możesz kupić gry Metro Exodus Artyom Custom...
Deep Silver, 4A Games i autor gry Metro, Dmitry Glukhovsky, połączyli siły, aby dostarczyć wam...
Komentarze (0)