Polecamy

World of Warcraft - Wielki projekt: Eksploracja

6 gier, które przedstawiają spustoszone pustkowia Wielkiej Brytanii...

World of Warcraft

World of Warcraft - Nowy dodatek: Jakie są prawdopodobieństwa?

W sieci pojawiło się naprawdę wiele spekulacji na temat nowego expaca. Najbardziej prężnie rozwijającymi się wersjami były:

 • Azshara i South Seas
 • Zul'Again (które może być częścią poprzedniego, jak w Pandarii)
 • Council of Glades - fabuła Medivh/Sylvanas
 • Undead v.2 (Bolvar mógłby stać się szalony)
 • Płonący Legion z nową planetą.
 • Emerald Dream

Racjonalnym pomysłem byłoby rozszerzenie Azeroth - jak wiemy, południowe strefy Kalimdoru i Eastern Kingdoms to pustynia i dżungla. Oznacza to, że eksplorowaliśmy tylko do równika, a nie całą planetę. A do odkrycia jest jeszcze co najmniej pół globu: co może dać nam 2 nowe kontynenty, plus jeden w środku, plus antarktyczny Northrend :)

Blizzard twierdzi, że uważnie słuchali graczy i takie są szanse, jeśli rzeczywiście tak było:

 • Azshara wydaje się najbardziej prawdopodobnym expacem, gdyż ludzie byli spragnieni i spekulowali o niej od długiego, długiego czasu.
 • Restart Lich Kinga wymagałby od nas powrotu do Northrend, a to oznacza drastyczny phasing i zepsucie całego kontynentu. Ludzie lubią wracać do starego Northrend, lubią stary Northrend, a ponowne rozgrywanie tej samej kampanii vs Undead Scourge w tym samym miejscu byłoby śmieszne.
 • Jakaś fabuła Sylvanas - byłaby tak samo sztuczna jak robienie z Garrosha czarnego charakteru. Nieumarli już mieli swojego złoczyńcę. Sylvanas nie może być arcyłotrem, to by oznaczało całkowite oddzielenie Nieumarłych od Hordy, więc gracze Nieumarłych nie będą zadowoleni. Poza tym jest ona racjonalna i zajęta atakiem na krasnoludzkie ziemie. Wyżyny Arathi, Thandol Span i Hinterlands to jej następny cel - najmniejsze czego teraz chce to zerwanie więzi z Hordą, a nie perspektywa starcia z parowozami, lotnictwem gryphonów i podstępną maszynerią gnomów - całą potęgą Ironforge i Aerie Peak, nie licząc podziemnych marines Dark Iron. Ironforge rozkwita z całą swoją potęgą i nigdy nie było tak silne jak teraz. Jednak Sylvanas zasługuje na swój własny wątek poboczny z rodziną Windrunnerów.
 • Burning Legion mógł być opcją, ale powtarzanie demonicznej rutyny zaraz po demonicznym najeździe i felernym zakończeniu Warlords byłoby najgorsze. Teraz walczymy z najbardziej znanymi generałami Legionu, więc... Poza tym, ludzie chcą wrócić do Azeroth, a nie na jakąś inną planetę, która ich nie interesuje.
 • Emerald Dream - absolutnie nie. Jako bezpieczna, niezmieniona wersja Azeroth, byłby to taki sam powrót do przeszłości jak Draenor. Poza tym, gdy wejdziesz do Emerald Dream podczas questowania, to jest to jak zielona mgła. Nie jest to rzecz, którą chciałoby się widzieć przez całą ekspansję.
 • Fabuła Medivh/Gul'dan - może i ma jakiś sens, ale tylko na wzór poprzednich.

Stawiam na ekspansję morską i nowe krainy w Azeroth.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

World of Warcraft: Mantle of the Fiery Protector...

Zestawy Tier 12 zostały wprowadzone wraz z drugim poziomem rajdów Cataclysm: Firelands. Zestawy...

World of Warcraft The Burning Crusade Classic -...

Gracze posiadający Alchemię mogą tworzyć wiele ważnych przedmiotów konsumpcyjnych w TBC. Co...

World of Warcraft - Łowcy demonów i inwazje

Próbowałem obu. Post zawiera spoilery dotyczące łańcucha questów Demon Hunter! Oczywiście...