Polecamy

Jak odblokować Vulperę w patchu 8.3

Podczas gdy Fallout 76 zmaga się z problemami, The Elder Scrolls...

World of Warcraft

World of Warcraft - Zmiany w systemie toreb w Draenor

Z radością mogę powiedzieć, że dziś Micromantica jako pierwsza wśród moich charów zrealizowała swoje cele przed Draenorem. Dla niej były to cele związane z profesją (jako mój pierwszy char, była już wyekwipowana w SoO i miała większość osiągnięć). Wyprodukowała spodnie i paski do noszenia dla siebie i Microfury (mojego Czarnoksiężnika), a od tego czasu zajęła się robieniem toreb dla postaci Alliance.

Royal Satchel, największa jak dotąd "normalna torba", wymaga 12 dni na zrobienie: 12 dni craftingu Imperial Silk, który jest związany z postacią, więc nie można go kupić w Auction House. Normalnie jest to 1-3 sakiewek dla każdego bohatera: masz już plecak, 1 lub 2 torby przypisane do profesji i oczywiście przenośną lodówkę (to jeszcze pytanie, czy będę ją trzymał w WoD, kiedy jedzenie nie będzie już tak ważną częścią rozgrywki).

Ten post jest poświęcony zmianom w systemie toreb, które będziemy mieli w Warlords of Draenor.

Są 2 główne zmiany dla worków, jak zapewne wiecie.

Pierwszą z nich jest opcja Clean-Up. Jest to zdecydowanie warte uwagi. Po kliknięciu jednego przycisku, wszystkie przedmioty w torbie są przegrupowywane tak, abyś miał podobne przedmioty w jednym rzędzie.

Kończy to oczywiście z wielokrotnym przekładaniem przedmiotów. Chociaż nie odpowiada to na pytanie: co jeśli chcę umieścić najpierw sprzęt, a nie jedzenie?

Po drugie, przydzielanie toreb. Każdą z toreb możesz przypisać do określonego typu rzeczy. I jest bardzo wątpliwe, czy skorzystam z tej opcji.

Spójrzmy na zmienne: Ekwipunek, Materiały eksploatacyjne, Towary handlowe i Złomowisko.

Ekwipunek: Osobiście nie widzę potrzeby przypisywania do niego specjalnej torby. Zazwyczaj nie noszę żadnego ekwipunku przy sobie. Kiedy dostaję nowy przedmiot z questu, lochu lub raidu, jest on natychmiast zakładany na mnie (jeśli jest lepszy niż mój), odczarowywany na miejscu lub czeka do następnego napotkanego sprzedawcy, aby zostać sprzedanym. Tak więc w sumie, ekwipunek = śmieci. Jeśli wykonam lub zdobędę przedmiot o poziomie, którego moja postać jeszcze nie osiągnęła, to po prostu czeka na niego w banku. I bardzo mało rzeczy, które są używane raz na jakiś czas, jak np. pług lub wędka, po prostu zajmują swoje czołowe miejsca w moim plecaku (Mój plecak = "Ważne przedmioty, które nigdzie się nie wybierają przez jakiś czas").

Materiały eksploatacyjne: Myślę, że obejmuje to jedzenie, flaszki, zwoje i bandaże. Flaszki, zwoje i bandaże są zawsze w moim plecaku (ponieważ są to "Ważne przedmioty, które nigdzie się nie wybierają przez jakiś czas"). Jeśli chodzi o jedzenie, to mamy lodówkę. Myślę, że skorzystam z tej opcji, aby zebrać wszystkie te rzeczy w jednym miejscu, jeśli w WoD nie będzie potrzeby oszczędzania dużego miejsca na lodówkę.

Trade Goods: Nie jestem pewien, co one oznaczają. Jeśli chodzi o "rzeczy, które możesz sprzedać na AH" - to może się przydać. Ale gdzie wtedy trafiają przedmioty związane z postacią? I to nie dla wszystkich rzeczy, na które chcesz tracić czas w AH. Wyobraź sobie też, że tworzysz zielony przedmiot do noszenia. Gdzie zostanie on przydzielony, jeśli masz zarówno torby z ekwipunkiem, jak i z towarami handlowymi? Nie jest to jeszcze jasne.

Junk: Zdecydowanie warto. Te szare przedmioty to robactwo, które roi się w Twojej wolnej przestrzeni. Na pewno znajdziesz od czasu do czasu w plecaku ząb lub rybią łuskę, która podróżowała z Tobą przez 7 poziomów, od kiedy zabiłeś tego okazjonalnego węża w rzece. Ale to nigdy nie rozwiązuje problemu potencjalnie dobrych przedmiotów, które mimo wszystko są śmieciami vendora. Mówię tu o niedostatecznie wyposażonym sprzęcie, i mówię tu o Skewered Peanut Chicken. Więc to nie uwalnia cię od czyszczenia worków.

Podsumowując, cieszę się, że Blizzard wprowadza zmiany w systemie worków. Zobaczymy jednak jak ten nowy system będzie się sprawował.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

World of Warcraft: Mantle of the Fiery Protector...

Zestawy Tier 12 zostały wprowadzone wraz z drugim poziomem rajdów Cataclysm: Firelands. Zestawy...

World of Warcraft The Burning Crusade Classic -...

Gracze posiadający Alchemię mogą tworzyć wiele ważnych przedmiotów konsumpcyjnych w TBC. Co...

World of Warcraft - Nowy dodatek: Jakie są...

W sieci pojawiło się naprawdę wiele spekulacji na temat nowego expaca. Najbardziej prężnie...