Polecamy

World of Warcraft - Zmiany w systemie toreb w Draenor

Fani używają uczenia maszynowego, aby dostarczyć Final Fantasy 7...

Gry

Nowe strony DLC na Steamie sprawiają, że przeglądanie dodatków do gier jest o wiele łatwiejsze

Valve dokonało dużej aktualizacji sposobu w jaki strony sklepu z grami na Steamie wyświetlają DLC.

Nie jest tajemnicą, że organizacja DLC, i sposób w jaki dodatki są wyświetlane w sklepie Steam, była w rozsypce odkąd funkcja ta została wprowadzona.

Zawsze czuło się, że jest to rozwiązanie ad hoc, które nigdy nie było aktualizowane w znaczący sposób, aby poradzić sobie z ogromnym wzrostem zawartości DLC dla gier. Valve najwyraźniej się z tym zgadza, ponieważ Steam w końcu wprowadził kilka kluczowych zmian, aby przeglądanie DLC stało się znacznie mniej kłopotliwe.

Na początek, wszystkie gry, które sprzedają zawartość DLC, mają teraz dedykowaną stronę dla wszystkich swoich dodatków. Nie jesteś już skazany na długą listę na głównej stronie sklepu. To już sprawia, że przeglądanie dodatków jest wygodniejsze, ale jest jeszcze jedna, równie ważna zmiana.

Deweloperzy mają teraz możliwość oznaczania i sortowania wielu elementów zawartości na różne listy. Na przykład, gra może mieć listę DLC dla postaci, inną dla zawartości kosmetycznej, a jeszcze inną dla takich rzeczy jak paczki tekstur 4K i inne darmowe dodatki.

Jest to świetne rozwiązanie dla gier z setkami dodatków DLC, takich jak Train Simulator 2019, ale działa też cuda w przypadku gier takich jak Rocket League czy Rainbow Six Siege.

Na dole nowej strony DLC znajdziecie inne sposoby filtrowania zawartości, ale same filtry wyglądają nie na miejscu w przypadku strony DLC. Silnik wykorzystuje ten sam układ, który można znaleźć na stronie głównej Steam, więc nie do końca pasuje.

Dla przykładu, na stronie DLC Siege, możesz filtrować dodatki według gatunków, takich jak strategia, horror, taktyka itd. To oczywiście nie ma sensu, biorąc pod uwagę kontekst, ale zaktualizowana strona jest ogólnie nieskończenie łatwiejsza w nawigacji, więc to by było na tyle.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Vulpera - charakterystyka

Vulpera (wymawiane jako "vuhl-PEH-ruh") to rasa koczowniczych lisołaków zamieszkujących...

Oto szybkie spojrzenie na Catherine Classic na PC...

Nowy port Catherine na PC jest całkiem pozbawiony kości, ale tej kultowej, klasycznej historii...

6 gier, które przedstawiają spustoszone...

Brexit nadchodzi (być może?). Choć dzielą nas od niego zaledwie trzy krótkie miesiące i...